Program "mPotęga" Gimnazjalna Szkoła Przedsiębiorczości Sport Edukacja

Program "mPotęga"

Partner:

Od 2014 roku mFundacja w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć realizuje program grantowy  „mPotęga” , w którym pasjonaci matematyki mogą zdobyć fundusze na własne projekty edukacyjne. Misją fundacji mBanku jest zwiększenie zainteresowania matematyką i podniesienie poziomu edukacji matematycznej w Polsce.

Granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł przyznawane były w dwóch kategoriach:
• dla projektów wspierających edukację dzieci w klasach 4-6 szkół podstawowych.
• dla zespołów uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Wpłynęło 880 wniosków grantowych. Kapituła oceniająca wnioski o dofinansowanie wybrała 209 projektów, które otrzymają dofinansowanie, spośród nich tylko 67 nagrodzonych projektów adresowanych jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jednym z nagrodzonych jest projekt naszego Gimnazjum zatytułowany "Proste sposoby jak poznać, zrozumieć i zapamiętać niektóre zagadnienia matematyczne".

WRZESIEŃ

Powołano zespół projektowy. Odbyły się spotkania zespołu, na których omówiono cele projektu, zdania i plan realizacji. Podzielono zespół na cztery podzespoły. Zamieszczono informację na temat projektu na stronie szkoły i poinformowano organ prowadzący o przystąpieniu do projektu. Przygotowano zadania do testów diagnostycznych przed i po działaniach projektowych. Odbyło się szkolenie zespołu pt. „ Uczeń twórcą gier matematycznych”.

Kolejne spotkania odbyły się w podzespołach. Wybrano liderów podzespołów i omówiono szczegółowo cele i plan pracy każdego podzespołu. Wybrano materiały i pomoce dydaktyczne potrzebne do realizacji projektu, niektóre z nich zamówiono. Rozpoczęto pisanie scenariuszy filmów i koncepcji gry dydaktycznej oraz warsztatów matematycznych.

W dniu 7.09 o godz 14.30 odbyło się szkolenie dla zespołu projektowego  więcej

21 września odbyło się spotkanie z wszystkimi uczestnikami projektu.

PAŹDZIERNIK

Przeprowadzono badania diagnostyczne uczniów objętych projektem oraz ich analizę. Zakupiono materiały biurowe, książki, aparat fotograficzny oraz siatki brył. Na spotkaniach zespołów zebrano i przeanalizowano materiały do pisania scenariuszy filmów, tworzenia gry dydaktycznej oraz do warsztatów matematycznych. Wybrano zadania oraz rozpoczęto wykonywanie kart do gry dydaktycznej. Przeanalizowano i wybrano zadania do gry bingo , która będzie wykorzystana na warsztatach. Ukończono scenariusze do filmów, wykonano pomoce do filmów oraz rozpoczęto kręcenie filmów.

LISTOPAD

Kręcono kolejne ujęcia do filmów. Przeanalizowano nakręcony materiał, wybrano najlepsze ujęcia i zmontowano filmiki. Ukończono wykonanie gry edukacyjnej, przeprowadzono zajęcia z testowaniem gry, wykonano poprawki. Ukończono przygotowanie warsztatów matematycznych, przeprowadzono warsztaty w dwóch klasach.

Gra matematyczna "Mathgame-świąteczne zakupy"

Instrukcja do gry więcej

GRUDZIEŃ

Warsztaty z wykorzystaniem gry - kontynuacja oraz prezentacja filmów edukacyjnych w klasach pierwszych i drugich.

Film "Symetrie"

Film "Liczba Pi"

22 grudnia odbyło się podsumowanie projektu oraz rozdanie dyplomów i nagród uczniom biorącym w nim udział.

• Publiczne Gimnazjum w Wojniczu
    32-830 Wojnicz